Порівняти товари (0)

Виробники печей для сауни:

 • НОВАСЛАВ

Печі для сауни: який нагрівач вибрати?

Сауни з давніх часів славляться своїми цілющими властивостями і вже давно є невід'ємною частиною сучасного життя. Це місце для зміцнення здоров'я. Ключовим елементом оснащення сауни є піч, яка відповідає за створення певного рівня температури і вологості усередині приміщення. Але купити дійсно хорошу піч для сауни не так просто. Довіритися власному смаку недостатньо, необхідно добре розуміти це устаткування і знати всі його тонкощі.

На ринку України є декілька видів печей для сауни, але найпопулярнішими є електричні і класичні дров'яні моделі. Розглянемо їх основні характеристики, а також взнаємо їх переваги і недоліки.

Печі для сауни: традиційні або сучасні?

Традиція проти сучасності — вічна боротьба без переможця. Це також стосується вибору печі для сауни. Як і в будь-якому іншому випадку, традиційні (дров'яні) і сучасні (електричні) печі мають свої переваги і недоліки. Дізнайтеся про характеристики обидвох і вирішите, який котел краще всього купити для вашої лазні:

 • електричні: найбільшою перевагою камінів такого типу є простота в обслуговуванні,налаштуванні і моніторингу їх температури. Для встановлення такої печі для сауни не потрібно нічого добудовувати і обгороджувати, немає необхідності зберігати паливо або очищати котел після сеансу. Крім того, встановити бажаний рівень температури в електропечі набагато простіше, ніж при використанні традиційної дров'яної топки.Суть електропечі можна висловити в декількох словах: клацнув і вже все готово! Електрокам'янка також характеризується сучасним дизайном, який неодмінно впишеться в стиль багатьох сучасних приміщень.Проте такі котли вимагають доступу до електрики, від якої багато власників сауни інколи відмовляються. До недоліків також можна віднести високий рівень споживання електроенергії, а значить і постійні витрати;
 • Дров'яні: звичайні печі-кам'янки з духовою шафою — ідеальний вибір для тих, хто любить традиційного типу лазні. Дров'яний котел має безперечні переваги: мерехтливі вогні надають заспокійливий ефект, а запах деревини дозволить вам швидше розслабитися. Вибір дров'яної печі для сауни залежить в значній мірі від технічних характеристик будівлі.Для встановлення такої лазні потрібна хороша вентиляція і димар, оскільки котел нагрівається до дуже високих температур і вимагає додаткових запобіжних засобів. Дров'яні печі для сауни не повинні знаходитися поблизу легкозаймистих об'єктів. Крім того, вам буде потрібно додаткове місце для зберігання палива. Також не забувайте, що доведеться самому розпалювати вогонь і очищати котел після користування сауною.

Обидва типи банних печей мають свої прибічників і противників. Чи замінить електрокам'янка традиційну піч для сауни? Звичайно, ні, адже телебачення не витіснило книги і, переглядаючи фільми, люди продовжують читати романи. Тому ці дві топки ще довго зможуть існувати паралельно і завжди матимуть своїх прихильників. При цьому дійсні цінителі традиційної лазні завжди вважатимуть, що жодна електросауна не може замінити дров'яну піч для сауни. Тепло, що поступає з дров'яної печі, виглядає «м'якшим і доброзичливішим». Щоб зрозуміти це, необхідно відчути це тепло на своїй власній шкірі. Завдяки регулярному використанню дров'яної сауни ми вчимося розуміти і цінувати природний мікроклімат, який створює деревина, що горить. Дров'яна піч-кам'янка також є економнішим варіантом, тому ті, хто не хоче платити надто багато за електроенергію, оцінить це. Вибір котла для сауни в значній мірі залежить від її типу. Важко уявити собі традиційну фінську сауну з колод, оснащених сучасною електропіччю, і навпаки — дров'яний котел не має нічого спільного з інфрачервоною сауною, наповненою електронікою. Але, приймаючи рішення про покупку печі для сауни, необхідно враховувати і інші об'єктивні чинники.Згідно з будівельними нормами і правилами, не у всіх будинках можна розміщувати лазню, обладнану дров'яною піччю, і не кожен будинок обладнаний електропроводкою, пристосованою для роботи електрокам'янки високої потужності.

Типи печей для дров'яної сауни і їх конструкція

Печі для сауни також обладнані контейнером для каміння, які нагромаджують тепло. Коли нагрітий камінь поливають водою, то вмить утворюється гаряча пара. У саунах не можна використовувати звичайний камінь, оскільки він може тріснути і пошкодити котел. Слід використовувати продукцію, пропоновану компаніями, що продають сауни. Контейнер для каменів необхідно перевіряти не рідше одного разу в рік. При чистці контейнера для каміння необхідно, видалити ушкоджений камінь, дрібний пісок або осад. У контейнері може знаходитися лише ціле і неушкоджене каміння.

Залежно від місця і умов розташування каміння, печі для сауни бувають відкриті і закриті. Для закритого типу характерне те, що камінь має покриття у вигляді спеціальної кришки, у зв'язку з чим температура в парній буде вища. В цьому випадку утворюється м'яка і волога пара, навіть якщо температура повітря буде не дуже високою. Відкрита піч-кам'янка рекомендується для швидкого нагріву приміщення. Вона дозволяє досягти максимально можливої температури в лазні, при цьому вологість залишається низькою. Сучасні печі дозволяють створювати вологі, сухі і трав'яні сауни. Для створення того або іншого ефекту, необхідно встановити температуру і рівень вологості, дотримуючи відповідні пропорції між цими параметрами. Для цього використовується право на суму 110. Згідно з цими рекомендаціями сума температури, виражена в градусах Цельсія і відносної вологості, повинна складати 110:

 • волога сауна: температура від 70 до 90 градусів, вологість від 25 до 39%;
 • суха сауна: температура від 90 до 110 градусів, вологість 10%;
 • парова трав'яна сауна: температура від 45 до 65 градусів, вологість від 40 до 65%.

Дров'яні печі включають наступні елементи:

 • пожежна камера: для її створення використовується термостійка сталь, товщина якої складає 4-10 мм;
 • кам'янка: залежно від моделі печі на ній може розміщуватися 20-100 кг каменю. Найчастіше переважно відкрита конструкція дров'яного котла, завдяки чому створюється достатня кількість сухої пари для швидкого і рівномірного нагріву сауни;
 • зовнішня камера згорання: вважається однією з важливих особливостей дров'яної печі для сауни. За допомогою цього пристрою котел можна встановити в нішу, щоб одночасно обігрівати всю кімнату. Також варто відзначити, що двері кам’янки виготовлені з жаростійкого скла, тому за бажання ви зможете спостерігати за полум'ям;
 • канали горіння палива: такі деталі доступні лише в дров'яних печах. Це два канали, які не зв'язані один з одним. Вони дозволяють прискорити нагрівання сауни;
 • система видалення диму: вона не лише видаляє дим, але і грає роль надійного теплообмінника. Таким чином, дров'яна піч для сауни оснащена спеціальною трубою, завдяки якій продукти згорання переміщаються безпосередньо під плитою, а потім піднімаються вгору по спеціальній трубі;
 • парогенератор: цей додатковий елемент використовується для контролю концентрації пари.

Купити піч для сауни можна в інтернеті-магазині teplokram.com.ua. Ціни на нашому сайті сповна доступні не лише для жителів Києва, але і для віддаленіших регіонів України.