Порівняти товари (0)

Димоходи для камінів: що потрібно знати, щоб вибрати слушний варіант

Що може бути затишнішим в холодний вечір, ніж посиденьки з чашкою чаю біля домашнього каміна. Як приємно слухати потріскування полін та милуватись палаючими вуглинками.

Каміни зараз на піку популярності. Різноманітні стилістичні рішення дозволяють вписати їх в інтер’єр будь-якої складності, зробити родзинкою вашого дому. Але щоб камін не приніс сюрпризів, необхідно встановити його правильно. Якщо в цій роботі допустити помилки, це може спричинити пожежу або виділення чадного газу, що небезпечно для життя людини.

Важливою частиною каміна є димохід. Він відповідає за вивід газів, які утворюються в процесі горіння.

Конструкція димоходу для каміна

Для спорудження димоходів застосовують різноманітні матеріали – цеглу, метал, кераміку. Зараз багато майстрів віддають перевагу виробам зі сталі.

Димохід складається з труб, елементів з’єднання (коліно, розетка, трійник), регуляторів тяги та шибера. Купити всі комплектуючі за відмінною ціною пропонуємо в інтернет-магазині «ТЕПЛОКРАМ».

Для збірки димоходу каміна застосовують одностінні та двохстінні труби. Їх діаметр складає 100-200 мм, а товщина стінок - до 2 мм. В даний час для забезпечення потрібної довжини користуються сучасною системою з’єднання «труба в трубу». Щоб збільшити тепловіддачу використовують радіаторні труби для каміна та акумуляційні матеріали (водяні теплообмінники та ін.).

Коліна – важливі елементи в димоході, адже вони забезпечують з’єднання в системі. Вони дозволяють направити димохід для каміна в потрібному напрямку. Стандартні коліна мають згин 45 та 90 градусів. Коліна бувають суцільнозварні, а також з можливістю прочистки, з одним або двома ревізійними віконцями. Існують також регульовані коліна, які складаються з трьох, чотирьох рухомих частин, які з’єднуються між собою зажимними пазами.

Інтернет-магазин «ТЕПЛОКРАМ» представляє вам вироби, виконані з чорної сталі. В чому полягає їх родзинка? Надсучасні труби для каміна обробляють нетоксичною термостійкою чорною фарбою, яка не має запаху. Чорний колір надає димоходам вишуканого вигляду, окрім цього, такі вироби більш практичні у використанні.

Секрети правильного встановлення димоходу для каміна

Звісно ж, камін, як і димохід для каміна, повинен монтувати спеціаліст. Але якщо ви берете такий ризик на себе, необхідно пам’ятати наступні правила:

  • Забезпечення пожежної безпеки. Стіни та стеля, де проходить димохід для каміна, повинні бути виготовлені з негорючих матеріалів або надійно ізольовані. Для ізоляції можна використовувати базальтову, фольговану або високоякісну мінеральну вату шаром не менше 5 см. Між топкою та стіною залишається проміжок біля 15 см.
  • Наявність хорошої тяги. Важливо, щоб діаметр димоходу для каміна збігався з розміром патрубка для відводу диму. Якщо цього не буде, то, відповідно, не буде й тяги. Хороша тяга залежить і від довжини димоходу. Правильно, коли його довжина складає мінімально не менше 4 м, оптимально – 5 м. При стику труб верхня повинна входити в нижню, але ніяк не навпаки.
  • Герметичність з’єднань. При відсутності герметичності існує ризик потрапляння чадного газу в приміщення, що небезпечно для життя.
  • Використання якісних виробів. Ретельно вибирайте трубу, адже їй прийдеться випробувати на собі високі температури та інші несприятливі впливи. Всередині труба для каміна повинна бути ідеально гладкою, щоб в неї не накопичувались продукти горіння. Купляйте димохід для каміна тільки в перевірених продавців.

Труби для каміна бажано розміщувати в теплій частині кімнати, щоб запобігти промерзанню стінок в зимний період. Якщо такий варіант неприйнятний, необхідно провести хорошу теплоізоляцію димоходу.

В нашому інтернет-магазині представлені елементи для конструювання та побудови за методом конструктора димоходів з чорної та нержавіючої труби для каміна популярних торгових марок «Версія-Люкс» та Darco.

«Версія-Люкс» – відомий вітчизняний виробник систем для димоходів. Вся продукція компанії має європейський сертифікат ISO 9001-2015. У виробах «Версія-Люкс» використовується в основному високоякісна нержавійка AISI 304.

Труби для каміна польської фірми Darco виготовляються з листової сталі DC 01, покритої чорною жаростійкою фарбою. Darco також забезпечує повну лінійку комплектуючих для монтування системи димоходів. Вироби фірми розраховані на температуру до 1200 градусів Цельсія (°C). Покриття фарбою допомагає уникнути утворення конденсату на трубах.

В інтернет-магазині «ТЕПЛОКРАМ» ви можете купити все необхідне, щоб якісно змонтувати димохід для каміна. У нас ви знайдете зручні для вас види оплати. Ми оперативно здійснимо доставку замовлення в Київ та інші міста України.