Порівняти товари (0)

Булер'яни - краща альтернатива газовому котлу

Напередодні настання холоду, питання опалення стає більш актуальним та більш значущим. Якщо мешканці державних квартир, залежать від централізованого постачання теплоносія, то власники своїх будинків можуть собі дозволити декілька таких джерел. В приватних будинках, як правило, встановлюється двоконтурний котел, який не тільки обігріває помешкання, але і забезпечує мешканців гарячою водою. Але, враховуючи стрімкий ріст цін на газ та інші енергоносії, багато власників великих будинків стали замислюватись над альтернативними джерелами тепла. Найбільш економним, практичним і зручним виявився пристрій під назвою - булер'ян. Що собою являє даний обігрівач, і де його можна купити? Ці й інші питання ми обговоримо в цьому розділі.

Булер'ян універсальний обігрівач для будинку

Булер'ян - це трохи видозмінена піч, незалежна від газопостачання. Для її роботи потрібно інше, більш доступне паливо. Достатньо зробити необхідний запас дров, і Ви зможете опалювати цим пристроєм будь-яке приміщення. Перш ніж купити булер'ян, необхідно визначитися з розміром самої печі та місцем її розташування. Піч невеликого розміру цілком підійде для обігріву приміщення площею в межах 100 квадратних метрів. Купляти більший булер'ян потрібно, якщо опалювальна площа перевищує 200 - 400 кв.м. Період закладки дров становить 8 - 12 годин, таким чином, достатньо підкладати деревину декілька разів на день, щоб у Вас була комфортна температура в помешканні.

Спочатку призначення булер'яну, було обігрівати будинки лісорубів, які працювали в зимовий час та постійно переїжджали в місця на місце. Тому, до нього пред’являлись підвищені вимоги безпеки, а особливу увагу приділялось питанню витоку чадного газу. Для зручності транспортування, дане обладнання повинно бути автономним, компактним не надто громіздким і не важким. Не менш важливим фактором було й питання ефективності опалювального приладу, адже його завдання полягало в тому, щоб максимально швидко нагріти приміщення.

Ось такий набір вимог стояв перед виробниками даного агрегату. І можна стверджувати, що канадські інженери - теплотехніки впоралися з цим завданням на "відмінно". При появі в продажі булер'яну, його стали використовувати не тільки в екстремальних умовах, віддалених від цивілізації, але і на дачах, в гаражах, на будівництві, в теплицях, майстернях і інших громадських помешканнях.

Останнім часом, булер'ян здобув популярність, в якості альтернативного джерела тепла для приватних будинків, в яких вже присутні обігрівачі, як правило, на газі. Також ви можете купити булер'ян і використовувати, як основне джерело теплоносія.

Булер'ян: особливості конструкції

Якщо Ви хочете купити булер'ян, Вам не завадить ознайомитися з конструкцією даного пристрою. Зовнішньо він чимось схожий на вже знайому всім нам буржуйку. Принаймні, для роботи цих двох обігрівачів, Вам знадобляться дрова. Однак канадська піч у відмінності від буржуйки відрізняється повишеним ККД і значно більшою тепловіддачею при обігріві приміщення. Це пояснюється особливостями її конструкції.

Корпус печі булер'яна являє собою циліндричну сталеву бочку, всередині якої є топковий отвір, призначений для завантаження дров. Двоярусну топку огинають вигнуті великі труби. Їхня кількість може становити 7 і більше штук. Чим більша потужність булер'яна тим більше труб на ньому буде встановлено. Основна частина труб знаходиться в корпусі обігрівача, а їх закінчення виступають в нижній і верхній частині приладу. Холодне повітря засмоктується в нижні отвори труб, потім просуваючись по спіралі, нагрівається завдяки горінню деревини в топці, і звідти виходить вже гарячим. Таким чином відбувається циркуляція нагрітого повітря, що сприяє більш швидкому обігріву приміщення.

Як і всі печі, булер'ян має пічні дверцята, димові заслінку і регулятор постачання повітря. Єдине, що в ньому відсутнє, так це піддон для чистки попелу. Як для будь-якої іншої печі, булер'яну необхідний димохід, для відведення продуктів горіння. Принцип роботи булер'яну зводиться до наступних процесів:

  • розпалювання: може займати пів години і більше. В цей час відбувається велика подача повітря до палаючих дров, що дозволяє швидко нагнати високу температуру і сприяє швидкому підігріву приміщення;
  • газифікація: заповнивши топку доверху дровами і закривши дверцята необхідно виставити заслінку на мінімальну подачу повітря. При малому доступі кисню дрова не будуть горіти, а тліти, що значно продовжить процес горіння. Одної закладки дров може вистачити на 10 -12 годин роботи печі.

Піч булер'ян працює на дровах і інших відходах лісозаготівельної та деревообробної промисловості. Для обігріву можна купити дерев'яні брикети, пелети,тріски, торф і т.д. А от використовувати в якості енергоресурса вугілля, категорично не рекомендується. Висока температура і швидкість горіння можуть сприяти швидкому прогоранню корпуса булер'яна, а велика кількість газів утворених під час горіння буде просто виходити в димохід так і не встигнувши вигоріти.

Булер'яни, у відмінності від інших печей мають такі переваги:

  • швидше нагрівають приміщення до потрібної температури;
  • не сушать повітря;
  • не розжарюються;
  • забезпечують рівномірний обігрів шляхом конвекції;
  • можуть довготривалий час підтримувати температурний режим;
  • мають дуже високий ККД, який становить близько 70%;
  • ціна на паливо для булер'яна, значно меншої вартості ніж інші енергоносії в Україні;
  • економно витрачають паливо.

Важливо пам'ятати, що заявлений показник ККД, піч булер'ян зможе видати тільки при використанні сухої деревини. А для забезпечення рівномірного обігріву приміщення, необхідно розмістити піч в такому місці, де буде забезпечуватися безперешкодна циркуляція повітряних потоків. Будь-які перепони, призведуть до появи опалювальних ділянок.

В цілому, можна сміливо сказати, що піч булер'ян - це краща альтернатива газовому котлу. А для приміщень, в яких ускладнений чи повністю відсутній підвід газу, канадські печі стануть єдиним джерелом обігріву. Тим більше, що ціна печі булер'яна в Києві, Харкові і інших регіонах України цілком доступна для пересічного громадянина.

Вимоги безпеки при встановленні печі булер'яна

Опалювальний булер'ян працює на твердому паливі, і максимально використовує тепло, вироблене в процесі горіння. Однак температура відведених димових газів все ж достатньо висока. Згідно встановлених норм протипожежної безпеки, для забезпечення нормальної роботи печі булер'ян, необхідно виготовити спеціальні розтини в місцях проходження димоходу через покрівлю і плити перекриття, а також встановити захисний екран на корпус обладнання. Крім цього, встановлення печі булер'яна, здійснюється на твердій негорючій основі, яку також необхідну придбати.

Піч булер'ян можуть придбати жителі Києва, Харкова й інших областей України. Для цього необхідно заглянути на сторінку нашого інтернет-магазину teplokram.com.ua. Доступні ціни та багатий асортимент продукції припадуть до душі кожного покупця.